Fondo Renovabis atstovės mintys apie Katalikų Bažnyčią Lietuvoje

2018-09-21 || Vatican News
2017 Accenture Interactive vatican church logo design

Prieš pat Šventojo Tėvo Pranciškaus vizitą į Lietuvą, Vatican News Vokiečių redakcija kalbino Vokietijos katalikų fondo Renovabis atsakingąją už ryšius su Baltijos šalimis, Baltarusija ir Kazachstanu dr. Angelika Schmähling, kuri pasidalino savo mintimis apie Katalikų Bažnyčią Lietuvoje bei pasidžiaugė nuolatinio diakonato programa Lietuvoje.

Jūsų dėmesiui pateikiame keletą dr. Angelikos Schmähling pastebėjimų.

Vatican News: Kaip šiandien atrodo Lietuvos episkopatas - kaip apibūdintumėte vyskupus?

Angelika Schmähling:Lietuva turi labai patrauklią vyskupų konferenciją. Tai labai jauna vyskupų konferencija, galbūt jauniausia pasaulyje. Septyniose Lietuvos vyskupijose yra dešimt vyskupų, iš kurių keturi yra jaunesni nei 50 metų amžiaus. O tai reiškia, kad jaunieji vyskupai nors ir įgijo bendrąjį išsilavinimą Sovietų Sąjungoje, tačiau seminarijų studijos vyko jau nepriklausomoje Lietuvoje. Tad išaugo nauja karta. Ši nauja karta, o taip pat ir kiti vyskupai, kurie apie 60 metų amžiaus, turi tarptautinės patirties ir turi pakankamai drąsos pokyčiams. Jie dažnai yra už inovacijas, todėl tikiuosi gero Bažnyčios vystymosi ateityje.“

Vatican News: Kokia kryptimi galėtų vystytis Bažnyčia Lietuvoje, turėdama jaunų vyskupų?

Angelika Schmähling: „Medijos ir ryšių su visuomene srityse dar reikėtų pasitempti. Taip pat įdomu, kaip pasauliečiai ras savo vietą Bažnyčioje. Nuostabu, kad praėjusiais metais buvo įšventinti pirmieji nuolatiniai diakonai. Pasiruošimą pradėjo antroji kandidatų diakonatui grupė. Dar yra daug dalykų, kuriems Bažnyčia Lietuvoje yra atvira, nors pagrindinis tonas yra konservatyvus, tačiau gerąja prasme“.

 

Iš vokiečių kalbos vertė vyskupas Algirdas Jurevičius.

Visą interviu vokiečių kalba galite skaityti čia.

< atgal į sąrašą